לפני שמחליטים להתאים את המטבח לבית הקיים או לבית העתידי, חשוב מאוד להסתכל על כל החלל כמכלול. זאת אומרת להביא בחשבון את מיקום הסלון, מיקום החדרים ולחשוב איך העיצוב יבוא לידי ביטוי, ישתלב בהרמוניה משותפת ויבליט את החלקים החשובים לכם במטבח.

מכירים את כל המגזינים, תוכניות העיצוב והתכנון של מטבחים מדהימים שיש למעצבים להציע? מצוין, רק תזכרו שלא כל מה שרואים במגזין או בטלוויזיה תואם את המציאות של המטבח שלכם. איך זה יכול להיות אתם שואלים? תכנון מטבחים במהותו נועד לתכנן את המטבח שלכם לצרכים האישיים שלכם, זה נחמד ויפה שראיתם בקטלוג אי ענקי באמצע המטבח, אבל בפועל אין לכם צורך בו כי אין מקום בחלל המטבח.

עם הפנים קדימה

הפונקציה היעילה והנוחה יש לומר, בשלב תכנון מטבחים זה שהמטבח יהיה פתוח לרווחה לכל יתר הבית ולמרחב הקיים. שהמטבח פתוח ומרווח יש שליטה גדולה יותר על הנעשה בבית. בזמן שאתם מבשלים, מטגנים, אופים או חותכים סלט והילדים מסתובבים להם בבית, אתם יכולים להשקיף עליהם ויש לכם שליטה הרבה יותר מבוקרת על הנעשה בסביבת הבית. אותו הדבר נכון לגבי אירוח.
בזמן שאתם מסדרים את התבשילים ויש לכם משטחים גדולים שעליהם אתם יכולים להניח את כל מה שהכנתם, ובו זמנית אתם מתייחסים לאורחים שלכם, זה הרבה יותר נעים ונוח.
תכנון מטבחים שכזה יאפשר לכם למקסם את כל האלמנטים הנחוצים המתאימים לצרכים הפרטיים שלכם.

מדפים, או תאים פתוחים?

בשלב תכנון מטבחים ישנה עוד שאלה שעולה והיא מה עדיף? מדפים או תאים פתוחים? זה לא סוד שתאים פתוחים במטבח בפרט, ובכל חלל אחר בבית נועדו לעיצוב ויופי, הם נותנים מראה מסוים וייחודי אבל, צריך לומר שהם לא מעט צוברים אבק ויש לקחת זאת בחשבון. ומה לגבי מדפים? הם אמנם גם פתוחים אבל אם אתם מתקינים מדפים קטנים למוצרים שימושיים כמו סוכר, קפה וכמה פריטי נוי הם צוברים פחות לכלוך, אבל גם אותם צריך לנקות מידי פעם. לכן בדקו היטב כאשר אתם מתכננים לעצב את המטבח, אלמנט זה לא פחות חשוב וצריך לקחת זאת בחשבון.

מתקני ייבוש על השיש או בתוך ארון קלאפה?

המטבח הוא אתם, ואתם זה המטבח. בכל מטבח שתבקרו תראו את השונות בין אחד לשני, והסיבה המרכזית היא שבעלי הבית הכניסו את האופי שלהם לתוך שלב תכנון מטבחים. אם אתם מהאנשים שאוהבים שהמשטחים והשיש נקיים מכלים, מומלץ להתקין קלאפה שבתוכה יש יחידה לייבוש כלים, כך תוכלו לשמור על הקו הנקי שלכם. לעומת זאת אם לא מפריע לכם שיש כלים על השיש, אתם יכולים לשים עליו מתקן ייבוש, רק תדאגו שהגודל יתאים למידותיו.
כך או כך, עשו מה שנכון ומרגיש לכם הכי נוח לעבוד במטבח, ולא לשכוח להתאים את המטבח לבית כמכלול שלם.

נגישות
גלילה לראש העמוד

השארו פרטים
ונציגינו יצרו עמכם קשר בהקדם