טיפים לעיצוב מטבחים – הכל במקום אחד !

בשלב כזה או אחר זה קורה. אתם נכנסים למטבח שלכם אחרי שחזרתם מיום קניות מוצלח בסופר, נרגשים לקראת התבשיל החדש שאתם עומדים להכין בפעם הראשונה בחייכם, כבר השגתם את כל המצרכים, יש לכם את כל הכלים בבית ואתם מוכנים להתחיל לעבוד. אבל אז אתם נכנסים למטבח ומבינים פתאום שאולי לא הכל כל כך מושלם כמו שהייתם בטוחים. הדירה שאתם גרים בה היא כבר ותיקה למדי, המטבח בטח ובטח זקוק לחידוש. אבל אין לכם תקציב לשיפוץ כולל ומסיבי. אתם לא לבד, להרבה אנשים אין תקציב, אין זמן ואין סבלנות לשפץ את המטבח שלהם. במיוחד לא בישראל – מדינה שבה בכל חודש יש לפחות חג אחד שצריך להתכונן אליו היטב במטבח. אבל זה לא אומר שאי אפשר לתכנן עיצוב מטבח מחדש, לא בהכרח עיצוב שדורש שיפוץ של ממש אלא יותר רענון של מראה המטבח.

טיפים לעיצוב המטבח

להלן כמה טיפים לעיצוב מטבחים למי שמעוניין לעצב מחדש את המטבח שלו. אתם יכולים לעשות זאת בעצמכם, ואם אתם מעוניינים במטבחים מעוצבים, אתם יכולים להתייעץ גם עם מעצבי פנים המתמחים בעיצוב מטבחים.

העניקו לנוחות את החלק העיקרי בשיקוליכם

אנשים נוטים להתייחס קודם כל למראה החיצוני. זה טבעי, זה מובן, אבל זה לא נכון. כאשר אתם מתכננים מטבח עליכם לתכננו כך שיהיה נוח ככל האפשר. אין זה לעניין שעיצוב מטבח יוקרתי יהיה יפה ומרשים אבל לא פרקטי. תכננו את מיקום הפריטים השונים במטבחכם בצורה כזו שלא תצטרכו לרוץ יותר מדי ממקום למקום ושכל דבר יהיה נגיש לכם בכמה שפחות צעדים. עיצוב מטבח קלאסי, וזהו המטבח הנוח ביותר מבחינת דרך הבנייה שלו, הכיור ממוקם בין המקרר לכיריים והכי חשוב – יש לכם משטח שיש גדול דיו לעבוד עליו בנוחות, לפחות 50 ס”מ בין המקרר לכיור ומשטח שיש גדול יותר (ואפילו כפול בגודלו ממשטח השיש הראשון) בין הכיור לכיריים.
הקפידו שלארונות הבית ולמגירות ניתן יהיה להכניס כמה שיותר פריטים. השתדלו למקם את המגירות והארונות שבהם תאכסנו את החפצים שאתם משתמשים בהם באופן תדיר כמה שיותר באמצע – לא נמוך מדי וקרוב לרצפה (כדי שלא תצטרכו להתכופף יותר מדי ולהרוס את הגב) ולא גבוה מדי וקרוב לתקרה (כדי שלא תצטרכו למתוח את הצוואר יותר מדי ולהכאיב לשרירים שלכם בידיים). כמו כן, היו קשובים לצרכי הבית – אם יש לכם ילדים בבית, השתדלו למקם כסאות קטנים ליד הארונות הדרושים להם כדי שהגישה אל אותם ארונות תהיה נוחה לילדים. אם, חס וחלילה, יש לכם אדם נכה בבית, דאגו לעיצוב המטבח כך שלא יהיה צר מדי ושיהיה נוח לעבור ממקום למקום במטבח הזה.

לא על הצבע לבדו

נוחות זה חשוב, אבל זה לא אומר שעכשיו עליכם לזלזל בצבעי המטבח והבראה שלו. מטבחים מכוערים לטעמכם זה מטבח שלא תרצו להכנס אליו, שלא תיהנו לבשל בו ולאפות בו נוח ככל שיהיה. התאימו צבעים במטבח – השתדלו שצבעי השיש יתמזגו בהרמוניה מושלמת עם צבעי הארונות והמגירות ועם צבעו של הכיור ושל המקרר. לבסוף, תנו לאישיות שלכם ולרצונות ולאהבות שלכם ביטוי בעיצוב המחודש של המטבח שלכם. המטבח שלכם הוא חלק מביתכם וגם שם רצוי להביע את ייחודכם.
השארת תגובה