כל מה שרציתם לדעתם על מטבחים מעוצבים – אסתטיקה מול פונקציונאליות

בשלב כזה או אחר בחייהם מסתכלים אנשים רבים על מטבחים מעוצבים, אותו מטבח ששירת אותם נאמנה לאורך כל השנים האחרונות ובפניהם ישנה ארשת ייאוש קודרת למדי. המטבח כבר לא כל כך נוח, הוא גם די מיושן – דברים שהיו בו ועבדו כמו שצריך התקלקלו עם השנים, ארונות ומגירות העץ נשחקו וצבעם התבלה, הכיור לא נמצא במקום הנכון והוא בכלל קטן מדי, אין מקום לשים דברים על השיש שמלכתחילה היה קטן יותר ממה שנהוג היה בזמן בניית המטבח כי המיקרוגל והטוסטר אובן תופסים מקום בנוסף לכל המכשירים החשמליים החדשים שהתווספו עם השנים ותפסו מקום על השיש, והשיש. אוי השיש, בנוסף לזה שהוא קטן הוא גם מלא שריטות.

כל מה שרציתם לדעתם על מטבחים מעוצבים

חסכתם את הכסף הדרוש לכם, בניתם תקציב ועכשיו אתם יכולים להתארגן לגבי מה שאתם רוצים במטבח החדש. אבל על מה תתמקדו, על המראה החיצוני (הצד האסתטי) או על החיוניות של המטבח ועל מידת הנוחות שלו (פונקציונאליות)? פונקציונאליות ואסתטיקה הם לכאורה שני דברים מנוגדים זה מזה, אך אין החובה שזה יהיה כך. אפשר בפירוש להתמקד בפונקציונאליות מבלי לוותר על האסתטיקה.

במאמר זה תקבלו מגוון עצות כיצד לעשות זאת

הצד האסתטי הוא צד שאנשים נוטים לתת לו את מלוא תשומת הלב כאשר הם באים לתכנן מטבח חדש או כשהם מתלבטים איזה מטבח לקנות. המראה החיצוני של המטבח הוא אכן חשוב מאוד, הוא תלוי בחומרי הגלם שמהם עשוי המטבח (עץ, מתכת, נירוסטה, אבן שיש, גרניט פורצלן ועוד), בדרכי העיצוב של ריהוט המטבח ואביזריו (עיצוב מודרני, עיצוב קלאסי, עיצוב עכשווי, עיצוב כפרי, עיצוב וינטאג’ ואחרים) וכמובן שגם בגודלו של החדר שבו ממוקם המטבח עצמו בבית.

הצד הפונקציונאלי נוגע לדברים הרבה פחות בולטים לעיניהם של המתעניינים בבואם לקנות מטבח חדש, מדובר במיקומו של הכיור ביחס לכיריים ולמקרר,בגודלו של השיש, בגובה הארונות, מידת העומק של המגירות, סוג השיש במשטח העבודה, חומר הגלם שממנו עשויים המגירות והארונות, מידת הקרבה בין כל פריט במטבח ועוד. אנשים שמגיעים לקנות מטבח חדש בדרך כלל לא מתייחסים לדברים האלה כי הם לא כל כך בולטים לעין בניגוד לצבעים ולדגמים, אלא רק כאשר מתנסים ומתחילים לעבוד במטבח מבינים את משמעותם וחשיבותם של דברים אלה.

תוספות למטבחים מעוצבים רבים נותנים דגש לצד האסתטי של המטבח, אבל הם גם בהחלט לא מזניחים את הצד הפונקציונאלי שלו – שהרי מטבח טוב זה מטבח פעיל באופן כמעט יומיומי אם לא יותר מכך. כך למשל, מטבחי נירוסטה שהם המטבחים המעוצבים האהובים על טבחים ועל שפים במסעדות מבוקשים מאוד משום שקל לנקות אותם ונירוסטה לא נשרטת כל כך מהר כמו שיש. אבל יש הנרתעים מצבע הנירוסטה ולא מעוניינים שבמטבחם ישלוט הצבע הכסוף מאט ולכן במטבחים מעוצבים רבים מנירוסטה צובעים את הנירוסטה בשכבת צבע דקורטיבית.

דוגמה אחרת היא של מטבחי עץ, מטבחים מעוצבים שעשויים כמעט לחלוטין מעץ נוטים להיות רגישים יותר ממטבחים אחרים בנוגע לכושר העמידות שלהם, זאת מכיוון שהמטבח הוא חדר עתיר לחות והחום בו גבוה יותר. לכן, רוב מטבחי העץ עשויים מעץ מלא שהוא עמיד בהרבה לעומת סוגי עץ אחרים, כמו כן מצופה העץ בחומר איטום כדי להגן עליו מפני לחות.

השארת תגובה