המדריך לקניית מטבחים – כל מה שרציתם לדעת

מתישהו זה קורה לכולם. אתם נכנסים למטבח שלכם אחרי שחזרתם מיום קניות מוצלח בסופר, נרגשים לקראת התבשיל החדש שאתם עומדים להכין בפעם הראשונה בחייכם, כבר השגתם את כל המצרכים, יש לכם את כל הכלים בבית ואתם מוכנים להתחיל לעבוד. אבל אז אתם נכנסים למטבח ומבינים פתאום שאולי לא הכל כל כך מושלם כמו שהייתם בטוחים. הדירה שבה אתם גרים היא כבר ותיקה למדי, היא אמנם במצב טוב אבל היא קצת עייפה. המטבח, אין בכלל ספק, זקוק למתיחת פנים. אבל אין לכם תקציב לשיפוץ כולל ומסיבי ואפילו יותר חשוב מכך – אין לכם סבלנות להתחיל לחפש אחרי סגנונות חדשים, התאמת צבעים, התאמת חומרי גלם ועוד. אתם לא לבד, בדיוק בשביל אנשים כמוכם מעצבות חברות עיצוב המטבחים – מטבחים מוכנים שכל שעליכם לעשות הוא לבחור את המטבח המושלם בעיניכם ולהרכיב אותו היכן שהיה המטבח הקודם שלכם. אבל לקנות מטבח, גם אם הוא כבר מוכן מראש ואתם לא צריכים להתלבט החל מהנקודה הראשונה, זה לא עניין של מה בכך. מדובר בהוצאה נכבדה וחד פעמית ולכן כדאי לעשות אותה בתבונה.

המדריך לקניית מטבחים – ריכוז טיפים למעוניינים לרכוש מטבח קומפלט: אל תקנו חתול בשק

בדרך כלל חברות המטבחים המיובאות לישראל הן חברות מוכרות ובעלות מוניטין טוב וגבוה. גם חברות המטבחים הישראליות ידועות כחברות איכותיות. אך תמיד ניתן למצוא מטבחים של חברה שלא שמעתם עליה עד כה, שלא הכרתם אותה. בררו עליה יותר פרטים לפני שתדחו אותה על הסף רק בגלל שהיא לא מוכרת ולכן בטח לא ראויה או לחלופין תתלהבו ותמהרו לקנות את המטבח שלה רק בגלל שהוא זול יותר (אבל אז אתם עלולים להיתקע עם מטבח באיכות מאוד נמוכה).
בדקו היטב מה אומרים אנשים על אותה חברת מטבחים שאתם מתעניינים במוצריה. היום קל יותר לבדוק דעות רבות ככל האפשר, מלבד חברים, שכנים, קרובי משפחה ואנשים אחרים שאתם מכירים שאולי קנו מטבח בשנים האחרונות, ניתן היום לברר גם באינטרנט אחר מידע אובייקטיבי מאת אנשים שקנו מטבחים של חברה מסוימת וניתן לסמוך עליהם כי חוות דתם משקפת את החברה משום שאין להם רווחים מסוימים מן החברה.

הצמדו לתקציב שלכם

החליטו מראש כמה כסף אתם מוכנים לתת לקניית מטבח חדש. לפני כן, ערכו סקר שוק, בדקו את מחיריהן של כמה חברות מטבחים, העריכו ביניהן על סמך השוואה בין מחיר לאיכות המוצעת. קיבעו מהן הגבולות שאתם מוכנים להציב לעצמכם בכל הנוגע להוצאה כספית זו. כמו כן, אל תתפתו לקנות מטבח מסויים רק בגלל שהוא זול, לעיתים כדאי לשלם קצת יותר אבל לקבל מטבח איכותי בהרבה. זכרו, אם קניתם מטבח זול שיצא לא איכותי ולאח כמה שנים בודדות תאלצו להחליפו ולקנות מטבח חדש – אמנם שילמתם מעט באותה הקנייה אך בזבזתם תקציב רב בהרבה מעל מה שהייתם מוציאים אם הייתם קונים מטבח אחד איכותי קצת יותר יקר מלכתחילה.

פנו לאנשי מקצוע אמינים

איך תדעו שהם אמינים? בקשו המלצות מחברים, מקרובי משפחה, מאנשים שאתם יודעים שמעוניינים בטובתכם. בקשו מאיש המקצוע להראות המלצות שלו, העדיפו אנשי מקצועי עם נסיון מוכח בכל הנוגע לקניית מטבחים.
השארת תגובה