שטחי אחסון במטבח המודרני

כאשר בוחרים שטחי אחסון במטבח המודרני – חשוב להתייחס לשני פרמטרים עיקריים: סוג העיצוב וסוג האחסון. סוג העיצוב מדבר על התאמת הרכיב למטבח המודרני שלכם: עד כמה הוא דומה לו ומשתלב במרחב שלו או עד כמה הוא מממש את שאיפותיכם העיצוביות. כך, למשל, במטבח כפרי נהוג להכניס כמה שיותר פריטים עגולים לארון שלכם: ידיות עגולות, דלתות שנראות כמו דלתות של איגלו בצורת אליפסה או עיגול וכד’. בעיצוב האורבני לעומתו נהוג להשתמש במלבנים וריבועים ואפילו להאדיר את עוצמת הקדקודים שלהם על ידי עיצובם בצורה כפולה ומדורגת.

לעומת זאת, כשמדברים על סוג האחסון במטבחים מודרניים מדברים בפשטות על הרכיבים שתבקשו לאחסון במטבח המודרני. סירים ומחבתות, למשל, אם לא נמצאים בבית בתפוצה גדולה אין מה לרכוש ארונות כי הם יכולים לעמוד על הכיריים אבל יש הרבה מקום לרכוש מגירות בתוכן ניתן להניח סכו”ם וכלי אוכל קטנים. מדפים יידרשו אם יש לכם הרבה עזרי בישול קטנים כמו תבלינים או קופסאות תה להנחה במטבח.

סוג העיצוב והתאמתו למטבח שלכם

מטבח המעוצב בסגנון כפרי: חשוב לדאוג לרכיבים המתיישבים על צביון הכפר, כמו רכיבי עץ טבעי בצבע חום, כשהאפקט העגול שלהם בולט. זה יכול להיות ארון מרובע אבל עם מעטפת עגולה מסביבו או שהארון עצמו יכול להכיל דלת עגולה עם פתח סגירה/פתיחה מגולף בצורה אותו עיגול.

מטבח המעוצב בסגנון אורבני: חשוב לדאוג לרכיבים מרובעים ואפילו להדגיש את האלמנט הזה: לרכוש ארון עם קדקודים כפולים כמו דלת מדורגת PER ארון. ניתן גם לרכוש ארון עם משקוף, כלומר ארון מרובע שמעטפת מרובעת מקיפה אותו בצורה מקבילים עליונה. חומרי הייצור של ארון כזה יכולים להיות אלומיניום, מלמין, וכד’, ובצבעים כמו לבן/שחור ופרזול כסוף על הידיות.

סוג האחסון בתוך המטבח

אחסון רכיבים גדולים: סירים, מחבתות, כלי אוכל גדולים, כפות בישול ענקיות וכד’ – לרכיבים אלה אם הם נמצאים בביתכם בתפוצה מרובה מומלץ לרכוש ארון מטבח גדול עם מספר פתחי אחסון ולהציבו הן למעלה והן בתחתית מתחת לכיור.

אחסון רכיבים קטנים: אחסון שהוא בעיקרו סכו”ם, תבלינים ורכיבים לא גדולים בשל כך שאין הרבה דיירים בבית ועל כן כמות הסירים/מחבתות/צלחות אינה גדולה אך מטבע הדברים כמות המוצרים הקטנים גדולה כמו בכל מטבח. במצב כזה היינו מסתפקים בסט מגירות וסט מגפים, עם ארון אחד לכל היותר בו יאוחסנו באופן מרוכז כל אסופת הכלים הגדולים גם יחד: צלחות וסירים/מחבתות.

השארת תגובה