מטבחי יוקרה הם מחדרי הבית שמאד חשוב לדעת כיצד לעצב על מנת לזכות בהצלחה ולדעת שעשיתם את הדבר הנכון. במקבץ FAQ זה תוכלו ללמוד כיצד מעצבים מטבחי יוקרה וגורמים להם להיראות במיטבם. המקבץ יעסוק גם בנושאי בטיחות שונים כמו בחירת חומרים שאינם רגישים לשינויי טמפרטורה ובחירת התקני אחסון ידידותיים לילדים.

כיצד מומלץ לגבש את העיצוב הראשוני של המטבח?

בגדול, כשבוחרים עיצוב עבור מטבחי יוקרה – חשוב לעשות זאת בהדמיית מחשב של חנות מטבחים: קטלוג ממוחשב ממנו ניתן לבחור דוגמית של מטבח ביתי. בשונה מחנות מוצרי בית כללית, לחנות זו ישנה היכולת לבנות לכם מטבח אשר במקור יועד לחדר גדול או קטן משלכם באמצעות ביצוע התאמות נדרשות.

בבחירה, ההתלבטות היא בדרך כלל בין מטבח המעוצב בסגנון עץ חום אחיד, או מול מטבח לבן אחיד, כאשר ישנן גם כל מיני נוסחאות ביניים כמו מטבח שמנת בפרזול חום (מטבח פרובנס), מטבח קלאסי בצבעי לבן שחור, ועוד. פשוט בחרו את חדר המטבח שעיצובו מפיץ עבורכם שמחה וגורם לכם לתחושת עדנה אמיתית.

החדר גדול אך כמות התקני האחסון שנראית בקטלוג לא מספיקה. האם יש דרך להרחיב אותה?

במטבח גדול מומלץ להתקין אי למטבח, אשר משמש בדיוק למטרה זו. זהו משטח עבודה נוסף אשר מתחת לעמדה שלו ישנם ארונות תחתונים ומגירות נוספות. ניתן להתאים עבורכם אי מטבח שארונותיו ומגירותיו ייראו בדיוק כמו אלו שהזמנתם עבור המטבח החדש.

כיצד ניתן לדעת כי אריח שיש עבודה או אריח חיפוי שממוקם אנכית לו עמידים וכדאיים עבורנו?

ישנם 2 פרמטרי עמידות בנושא הזה: רמת השחיקה של המשטח ורמת ספיחת הצבע שלו. שתיהן צריכות להיות גבוהות. מדוע? משום שרמת שחיקה גבוהה – פירושה שמכות, גם חזקות מן הרגיל, לא יגרמו לסדקים, שריטות ובוודאי שלא לשברים. בנוסף, המשמעות היא שאין למשטח כזה רגישות לשינויי טמפרטורות. הוא יישאר עמיד בכל מצב, בין אם יהיו עליו חומרים קפואים ובין אם יונח עליו סיר רותח. רמת ספיחת צבע גבוהה – פירושה שאם יישפך כורכום או תגרדו עגבנייה שתיזל על המשטח הצבעים של החומרים הללו לא יישארו למעלה אלא ייספחו. המשטח ייראה עדיין כמו חדש.

אלו ארונות מומלצים עבור בטיחות ילדים במטבח?

אנו ממליצים על ארון קלפות. הוא ממוקם גבוה ונפתח באמצעות דלת סיבובית בדחיפה למעלה. מומלץ לאחסן בסוג כזה של ארון תכולה שאינה נגישה לילדים. בכל מקום אחר במטבח, ארונות פתיחה רגילים עם 1-2 דלתות ציר יעשו את העבודה.
השארת תגובה