מתכוננים לרכישת המטבח החדש? גם אתם שואפים להרגיש שונה בחדר בישול חדש ויוקרתי בו כל כוס קפה או תבשיל חדש נעשים כשמסביבכם חגיגה לעיניים? במאמר זה תוכלו ללמוד פרטים חשובים על אפיון מטבחי יוקרה כך שתוצאת עיצובם תהיה הרבה למעלה ממה שציפיתם. במאמר אנו נתייחס לנושאי עיצוב שונים ברחבי המטבח: ארונות, משטח עבודה, הכנות להטמעת מוצרי חשמל, ויש גם טיפים לגבי הצבת אי למטבח. קריאה מהנה!

משטח העבודה במטבח

מבנה המשטח – בתכנון מטבחי יוקרה בחדר גדול מומלץ למקם משטח עבה ובחדר קטן משטח דק. אם זהו חדר כפרי מומלץ לשאוף למשטח בגווני הבז’-חום. אם זה משטח למטבח מודרני, רצוי לבחור בגוון לבן מוחלט או לבן שמנת. כיור וברזים – בתכנון מטבחי יוקרה, מומלץ לבחור בכיור שיש יוקרתי חצוב במשטח העבודה. במטבח מודרני ניתן למקם כיור נירוסטה. אם אתם מתכננים להציב ארונות עליונים צמוד למשטח העבודה, מקמו בכיור ברז שטוח. אם הארונות מתוכננים להיות מוצבים גבוה בהרבה ממשטח העבודה, מקמו ברז קשתי.

התקני האחסון

ארונות עליונים – הארונות שימוקמו מעל משטח העבודה. מומלץ לבחור אותם בעיצוב עץ עבור מטבחי יוקרה כפריים, ובעיצוב שחור, לבן או דמוי מתכת עבור מטבחי יוקרה מודרניים. מומלץ להקפיד על עיצוב דלתות מגולפות וחרוטות עם ידיות במטבח כפרי ועל דלתות חלקות ללא ידיות במטבח מודרני. ארונות תחתונים – הארונות שימוקמו מתחת לעמדת העבודה במטבח. לרוב, הם ישמשו כארונות אשפה ואחסון מוצרים סניטציה שונים. מגירות ומדפים – התקנים לשליפה מהירה. קמו בהם תבלינים, כלי בישול לשימוש תדיר, ועוד.

הכנות למכשירי חשמל

הכנה למקרר – דאגו להציב בין ארונות האחסון או בין אחד מהם לבין פינת הקיר הכנה למקרר: שטח פנוי עם ממד רוחב קטן וממד אורך גדול.

הכנה למדיח ולתנור כיריים – הכנות שנעשות על משטחי העבודה של מטבחי יוקרה. המדיח כרוך באי התקנת אחד מהארונות התחתונים שמתחת למשטח העבודה. תנור הכיריים כרוך באי התקנת ארון נוסף, לרוב הארון הצדי התחתון, כשמעליו יש חציבה מרובעת בשיש להצבת הכיריים. לחילופים ניתן פשוט להזמין משטח עבודה קצר מרוחב הקיר בדיוק במידת הרוחב של התנור עם הכיריים, ולמקם אותו בסמוך לשיש כיחידה אחת.

 

השארת תגובה