עיצוב מטבח הייטקיסטי בדירות קטנות

לא מעט פעמים – נדרש הלקוח לבחור לעצב את מטבחו מחדש או שהוא עושה זאת מיוזמתו המלאה. בכל מקרה, בין אם מדובר בתאונה שגרמה לצורך לעצב מחדש את המטבח ובין אם מדובר בשדרוג יזום, חשוב להכיר מספר טיפים על העיצוב המחודש, אך לפני כן רק נומר שעיצוב הייטקיסטי ממש מומלץ בלא מעט בתים ומבנים. מדוע? קראו את השורות הבאות.

היתרונות של מטבח הייטק

1. ההשקעה בקירות – מינימלית. ניתן להשאירם לבנים ואפילו – מומלץ.
2. התקני מטבח הייטק לבנים, עם פרזול בגוון חלבי: מתאים לכל מטבח – גדול כקטן.
3. השיש אינו מכיל פיגמנט “צעקני” אלא בהיר ולא בולט: מתאים למטבחים הייטקיסטים בכל הגדלים.
4. במבחן התוצאה, מטבח הייטק זהו המטבח הקל ביותר לעיצוב ויש שמוצאים אותו יפה ומעוצב למשעי.

כעת, משנחשפתם ליתרונות הבולטים של מטבח הייטק מעוצב בדירות קטנות, נספק מספר טיפים חשובים לגבי יישום העיצוב בשיטה זו.

טיפ מס’ 1 – ארונות אחסון לבנים

ניתן להזמין ארונות מעץ מלא – שאף על פי כן – יהיו צבועים לבן שלג או שמנת, וייראו כחלק בלתי נפרד מהשיש הלבן והקיר המסויד. טכניקות הצביעה החדישות מאפשרות גם לארון שבמקורו היה צבוע בצבע כהה מאד להיות לבן סיד, וזה כאמור מה שנדרש על מנת שהמטבח ייראה בעיצוב הייטקיסטי. חשוב לציין כי גם לרכיבי הפרזול בבית ההייטקיסטי יש משמעות, אבל חשוב לשים לב להבדל בין המטבח הקטן למטבח הגדול. בעוד אשר במטבח גדול – פרזול כסוף יהיה עדיף משום שהברק שלו מרוסן על ידי גודל המטבח, במטבח הייטק קטן הפיגמנט האפור הוא שמומלץ יותר. על כן, ידית ארון מנירוסטה בצבע הטבעי תשמש לרוב מטבחים גדולים וידית כהה אפורה מאלומיניום גולמי תשמש מטבחים קטנים. כמובן שגם לגודל הידית יש משמעות ורצוי שהיא תהיה קטנה במטבחים הקטנים וגדולה במטבחים הגדולים.

טיפ מס’ 2 – שיש העבודה

גם שיש העבודה יכול להיות לבן לגמרי או להופיע בגוונים בהירים השואפים ללבן, כמו למשל בז’ בהיר, אפור בהיר, שמנת וכד’. שיש מאבן קיסר יהיה פחות מומלץ במקרה זה, אבל שיש אוניקס או שיש אחר שאינו בפורמט פסיפס אלא חד או דו גוני יהיה בדיוק מה שצריך במטבח הייטקיסטי.

טיפ מס’ 3 – עידון עם צבע חום

אנחנו יודעים שזה נשמע לכם מופרך, אבל הדרך הכי טובה לתת פאנצ’ליין סופי לעיצוב היא להשתמש בעיצוב הנגדי, כמובן במינונים קטנים מאד וללא יצירת שוויון עם הצבע הלבן הדומיננטי. אפשרויות ליישום: הצבת פס עץ חום על קצהו הקדמי של השיש הלבן, שימוש בידיות פרזול קטנות וכהות מעץ טבעי (במטבחים גדולים, אפשר ידיות פרזות קטנות ובהירות), ועטיפת כל מדף צמוד-קיר לבן במעטפת חומה שתהווה מעין פרזול.
השארת תגובה