אחת ממהפכות הגדולות בעיצוב הבית התרחשה בשלהי שנות השבעים כאשר טרנד ה-open space עשה עליה לישראל והמטבח הפסיק להיות ‘חדר’ והפך לחלק אינטגרלי מחלל האירוח בבית.

מטבח מעוצב כחלק מהסלון

ברגע שהמטבח הפסיק להיות חדר פרטי שפשוט ניתן להגיף דלת ולנתק אותו משאר הבית כשהאורחים קופצים לבקר, החל השיקול האסתטי לחלחל וכך באו לעולם ‘המטבחים המעוצבים’. הפומביות הזו של המטבח באמצע החלל האירוח כפתה התייחסות עיצובית חדשה לחלוטין.

קודם במובן האסתטי, אבל גם במובנים פרקטיים. כך למשל העדרו של ‘הקיר הרביעי’ יצר אתגרים פונקציונליים והביא לעולם פתרונות פונקציונליים כמו ‘האי’ המפורסם שצף בחלל ומהווה גבול בלתי נראה החוצץ בין הסלון למטבח בסוג של קו דמיוני.

מבחר עצום של מטבחים מעוצבים

היום מה שנקרא ‘מטבחים מעוצבים‘ זה הסטנדרט. אחרי 30 שנה של open space שוק המטבחים המעוצבים בישראל כבר מגלגל מיליונים וכולל מאות מותגים בעשרות קטגוריות של איכות ומחיר ועשרות סגנונות.

חלקם שואב מסגנונות ומסורות ותיקות כמו, למשל, מטבח מעוצב בסגנון פרובאנס או מטבח מעוצב בסגנון כפרי; וחלקן כבר מגיעים מעידן העיצוב המודרני כמו, למשל, מטבחי זכוכית או מטבחי פולימר. בכל מקרה, ההמלצה שלנו היא להזמין מטבחים מעוצבים מגורם אמין, מנוסה ומקצועי כמו מטבחי יגל.

מידע נוסף על מטבחים מעוצבים תקבלו במטבחי יגל, ברחוב הדקל 28 במושב יגל: 053-8096567

השארת תגובה