מטבחי יוקרה הם מטבחים ייחודיים הן במבנה הפיזי שלהם והן בעיצוב שלהם. בעוד אשר במטבח רגיל המבנה הוא של משטח עבודה בודד, ולצידו סט פתרונות אחסון בדמות ארונות שידות מגירות, במטבח יוקרתי נהוג להציב, בנוסף למשטח העבודה הזה, גם אי למטבח, בו יכול לעבוד עובד מטבח נוסף. התקן זה עשיר גם בפתרונות אחסון ועל כן עשוי לחסוך מספר תליות של ארונות במעלה הקירות. בעיצוב, מטבח יוקרתי יהיה בעל מאפיינים שייחדו אותו מיתר המטבחים, כולל ממטבחים יוקרתיים מסוגים אחרים.

מאפיינים ייחודיים של מטבח יוקרתי

נוסחה עיצובית קבועה – במטבח יוקרתי אין בליל של עיצובים המתרקם שרירותית, אלא עיצוב אחד שמאפיין את כל החללים והמרחבים שבתוכו. לדוגמה, מטבח בעיצוב כפרי יהיה מטבח חום בסגנון איטלקי בדרך כלל, עם עיצוב דלתות פיתוחים וגילופים עם ידיות תואמות. במטבח מודרני – הצבע יהיה לעולם בהיר, ולרוב לבן (אפשר גם להסדיר מטבח שמנת ולקבל גוון שכתמים ואבק פחות נראים גלויים עליו). הארונות והמגירות יופיעו חלקים ללא פיתוחים וגילופים כלל. לרוב לא יהיו ידיות בכלל על הדלתות הללו, כחלק מהמינימליזם שבעיצוב המודרני.

שימוש נכון בצבעים – כאשר מחליטים לשלם יותר מצבע אחד במטבח, אלו יהיו צבעים מתמזגים אשר ההיסטוריה הוכיחה כי הם מהווים שילוב דקורטיבי מוצלח. לדוגמה, חום-לבן ליצירת מטבח פרובנס. בעיצוב זה המטבח הוא מטבח לבן שמנת, כשרכיבי הפרזול וידיות הפתיחה צבועים חום. ניתן לשלב גם פרזול וידיות שחורות במטבח לבן שאינו מודרני, למשל מטבח בצבע לבן בעיצוב קלאסי. במטבח זה הדלתות של הארונות מכילות פיתוחים וגילופים ועל כן יש צורך בידית תואמת בצבע כהה כלשהו.

תכנון מטבח בחדרי קצה: מאד גדולים או מאד קטנים

כאשר החדר שלכם מאד גדול, ההמלצה היא לחלק אותו באמצעות אי למטבח. בדרך זו אתם מקבלים 2 מרחבי עבודה ענקיים, שבראשון מתבסס לו משטח העבודה צמוד הקיר, ובשני – אי המטבח שימוקם בתוך החדר. מומלץ, במקרה זה, לבחור הן משטח עבודה, הן אי מטבח והן ארונות ומגירות בעלי ממד עובי עבה כדי לשמור על פרספקטיבה נכונה המתאימה עבור מטבחי יוקרה. כאשר החדר קטן, אל תציבו אי למטבח. התרכזו בכלי המטבח העיקריים שצריכים להיות בו: ארון עליון, דלת מתחת לכיור להצבת פח אשפה ומעליה משטח עבודה צמוד קיר. כל אלו כמובן צריכים להיבחר כשהם בעלי ממד דק לשמירה על הפרספקטיבה בחדר.

יגל מטבחים

יגל מטבחים

יגל מטבחים הינה חברת בוטיק לעיצוב וייצור מטבחים ועבודות נגרות מיוחדות בהתאמה אישית, בעבור המגזר הפרטי והעסקי כאחד, תוך הבנה, הקשבה והתאמה לצרכי הלקוח השונים ועם מיטב חומרי הגלם. מפעל הייצור שלנו מצויד במיכון המתקדם ביותר ובצוות נגרים מקצועי ומיומן, כל זאת תחת בקרת ייצור קפדנית וללא פשרות, על מנת להעניק ללקוחותינו את הטוב ביותר.

עיצוב המטבח הוא תחום עצום בפני עצמו. והוא קשור לא רק לצד הטכני של האדריכלות והעיצוב, החומר והאביזרים אלא גם ובעיקר לחיבור הרגשי של הלקוח עם המטבח שנעצב ונתכנן עבורו. הטעם של כל אחד שונה ולכן יש אינסוף דרכים לעצב מטבח בטעם המבוקש. ישנם כאלה שיהיו מחוברים יותר למטבחים הקלאסיים, אלו מטבחים מעוצבים שיעמדו במבחן הזמן לאורך שנים, והעיצוב הקלאסי שלהם לעולם יצא מהאופנה. לצד המטבח הקלאסי נוכל למצוא את המטבח המודרני, והמטבח הכפרי. כל תחום העיצוב במטבחים מקבל בעשור האחרון את מלו תשומת הלב, מאחר והמטבח הופך להיות לב ליבו של הבית.

מטבח מעוצב קלאסי

מקורם של המטבחים הקלאסיים נמצא במאות האחרונות של אירופה, אם מדובר במטבח בסגנון צרפתי, או אנגלי, בכולם קווי האופי דומים. העיצוב פשוט בקו נקי, החומרים עמידים ואיכותיים אך לא גרנדיוזיים, משדרים תחושת ביתיות, פשטות ואינטימיות. מטבח מעוצב קלאסי מקבל את מקומו מעט בהפרדה מן הסלון ומהווה חלל נעים לשהות בו אם כי לא מחובר לגמרי לחלל הבית הגדול. במטבח הקלאסי תמצאו חלונות בסגנון אירופאי, לא משהו ענק ומרשים מדי אלא יותר אינטימי, ביתי, פשוט וחמים. תפקידו של המטבח הקלאסי לשדר לנו חמימות ורוגע, לשמור על חיבור חלק ופשוט לשאר הבית, ולהביא את הניחוחות את המרכז. זהו מטבח שהוא על זמני ורלוונטי לכל דייר שיגור בו ברבות הימים.

המטבח הכפרי

מקורם של מטבחים מעוצבים בסגנון כפרי קודם יותר מהמטבחים הקלאסיים, שהרי מדובר בזמנים בו עוד לא נכחה האורבניקה בחיינו, וכל העולם עוד לא היה כפר גלובלי גדול. כמובן שהיום מתבצעות התאמות ונגיעות מודרניות וטכנולוגיות גם במטבח הכפרי, המטבח הכפרי הוא מטבח אותנטי, שקרוב כמה שיותר למקור. המראה שלו נשאר מעוגל במידת מה, טבעי מאד, עם פחות נגיעות של חומרים מודרניים, העץ מלא וטבעי, הצבעים חמים יותר ומשולבים, החזית תקבל אל תוכה פיתוחים מעניינים בעבודת יד לפעמים, או בעבודת מכונה זהירה ומושקעת, הארונות יהיו גבוהים ומלאים מקום לאחסון, הכל כמו בכפר, אבל ברמה גבוהה. האנשים שמתחברים למטבח הכפרי בדרך כלל מגיעים מרקעים צבעוניים יותר, אוהבים את הטבע ואת נוכחות החומר הטבעי אצלם בבית.

המטבח המודרני

מטבחים מעוצבים בסגנון המודרני הוא הטרנד שכבש אותנו בעשורים האחרונים, משנה לשנה אנחנו משתפרים בחומרים, נוגעים בטכנולוגיות שונות, מתאימים אותם לצרכי הלקוח, לגודל המטבח, ולמהות העיקרית שלו באותו הבית. המטבח המודרני מאופיין בקווים נקיים, מרשימים, בעיצובים אבסטרקטיים, ברורים מאד. המרחב יהיה מואר מאד, והחלונות שקופים וגדולים, משאירים מקום לנוף החיצוני להשתלב בחלל. המטבח המודרני מעוצב בדרך כלל בצבעים קרים יותר, ומהווה חלק אינטגרלי בלתי נפרד מהבית. הטכנולוגיות השונות שולטות בו בחכמה ומסייעות לבעלי הבית להגיע לפרודוקטיביות מיטבית. פתרונות אחסון ופרזול חדשניים, חזיתות אחידות וכמעט ואין פריטים קטנים שמפריעים לעין. מטבח מעוצב מודרני תוכלו למצוא מעורבות של חומרים חדשניים שפותחו בזמן האחרון למניעת תהליכי בלאי או לכלוך וכתמים, תוכלו למצוא טכניקות שאיבת אדים שונות ועוד.

אצלנו ביגל מטבחים תוכלו למצוא מענה נרחב לכל מטבח מעוצב שתראו, בכל צורה ובכל צבע, המומחים שלנו אף ממליצים לפעמים לשלב בין הסגנונות ולקבל את הטעם המיוחד שלכם. אנחנו נלווה אתכם החל מתהליך בחירת הקו העיצובי, לתוך בחירת החומרים, לאיזון העדין שלהם, בין הגוונים לחומרים ליצירה הסופית – מטבח החלומות שלכם. אתם מוזמנים לפגישת ייעוץ בלתי מחייבת בה תוכלו לבחון לבדוק ולהכיר מקרוב את כל הטרנדים הכי חמים שעושים מטבחים מעוצבים.

מטבחי צבע בתנור
נגישות
גלילה לראש העמוד

השארו פרטים
ונציגינו יצרו עמכם קשר בהקדם