מטבחי יוקרה הם מטבחים ייחודיים הן במבנה הפיזי שלהם והן בעיצוב שלהם. בעוד אשר במטבח רגיל המבנה הוא של משטח עבודה בודד, ולצידו סט פתרונות אחסון בדמות ארונות שידות מגירות, במטבח יוקרתי נהוג להציב, בנוסף למשטח העבודה הזה, גם אי למטבח, בו יכול לעבוד עובד מטבח נוסף. התקן זה עשיר גם בפתרונות אחסון ועל כן עשוי לחסוך מספר תליות של ארונות במעלה הקירות. בעיצוב, מטבח יוקרתי יהיה בעל מאפיינים שייחדו אותו מיתר המטבחים, כולל ממטבחים יוקרתיים מסוגים אחרים.

מאפיינים ייחודיים של מטבח יוקרתי

נוסחה עיצובית קבועה – במטבח יוקרתי אין בליל של עיצובים המתרקם שרירותית, אלא עיצוב אחד שמאפיין את כל החללים והמרחבים שבתוכו. לדוגמה, מטבח בעיצוב כפרי יהיה מטבח חום בסגנון איטלקי בדרך כלל, עם עיצוב דלתות פיתוחים וגילופים עם ידיות תואמות. במטבח מודרני – הצבע יהיה לעולם בהיר, ולרוב לבן (אפשר גם להסדיר מטבח שמנת ולקבל גוון שכתמים ואבק פחות נראים גלויים עליו). הארונות והמגירות יופיעו חלקים ללא פיתוחים וגילופים כלל. לרוב לא יהיו ידיות בכלל על הדלתות הללו, כחלק מהמינימליזם שבעיצוב המודרני. שימוש נכון בצבעים – כאשר מחליטים לשלם יותר מצבע אחד במטבח, אלו יהיו צבעים מתמזגים אשר ההיסטוריה הוכיחה כי הם מהווים שילוב דקורטיבי מוצלח. לדוגמה, חום-לבן ליצירת מטבח פרובנס. בעיצוב זה המטבח הוא מטבח לבן שמנת, כשרכיבי הפרזול וידיות הפתיחה צבועים חום. ניתן לשלב גם פרזול וידיות שחורות במטבח לבן שאינו מודרני, למשל מטבח בצבע לבן בעיצוב קלאסי. במטבח זה הדלתות של הארונות מכילות פיתוחים וגילופים ועל כן יש צורך בידית תואמת בצבע כהה כלשהו.

תכנון מטבח בחדרי קצה: מאד גדולים או מאד קטנים

כאשר החדר שלכם מאד גדול, ההמלצה היא לחלק אותו באמצעות אי למטבח. בדרך זו אתם מקבלים 2 מרחבי עבודה ענקיים, שבראשון מתבסס לו משטח העבודה צמוד הקיר, ובשני – אי המטבח שימוקם בתוך החדר. מומלץ, במקרה זה, לבחור הן משטח עבודה, הן אי מטבח והן ארונות ומגירות בעלי ממד עובי עבה כדי לשמור על פרספקטיבה נכונה המתאימה עבור מטבחי יוקרה. כאשר החדר קטן, אל תציבו אי למטבח. התרכזו בכלי המטבח העיקריים שצריכים להיות בו: ארון עליון, דלת מתחת לכיור להצבת פח אשפה ומעליה משטח עבודה צמוד קיר. כל אלו כמובן צריכים להיבחר כשהם בעלי ממד דק לשמירה על הפרספקטיבה בחדר.
השארת תגובה