טיפים לייעול מטבחים קטנים

מאמר זה הנו מאמר הדרכה לייעול המטבחים הקטנים. כידוע, במטבח הקטן צריך להצטמצם אך אם עושים זאת בחוכמה ניתן לחוש טוב בפנים גם אם עובדים קשה, ולא להרגיש שהמטבח חונק אתכם מבחינת כוונות המעשה, ובמילים אחרות – המטבח נגיש וקל לעבודה ויישום תהליכים על אף גודלו. מטבח יוקרתי

תהליך עיצוב חכם ופרקטי

על אף כי עיצוב לא קשור לתהליכים פונקציונליים סדורים, הוא כן משרה מצב רוח שמדרבן את בעליו או מי שנמצא בפנים לעבוד טוב. לכן, אנו סבורים שעיצוב מוצלח הוא עיצוב שמתאים לגודל המטבח, ובמקרה של מטבח קטן: אם הרצון שלכם הוא ליצור חדר מודרני – נמליץ על ריצוף אפור או בז’, התקני ארון בצבעים דומים. הפרזול יכול להיות כסוף אך ללא החזרת ברק: אלומיניום יהיה עדיך על נירוסטה בהקשר . במידה והמטבח הוא מטבח עתיק או כפרי, מומלץ להסתמך על עץ כהה בשביל ארונות האחסון שלכם, ועל גרניט פורצלן לריצוף. כך תוכלו להנחיל לעצמכם מטבח חום המעוצב כמטבח כפרי. עם דלת משקופים עגולים זה אפילו ייראה כאילו אתם נמצאים בתוך הכפר ממש. במילים אחרות, בין אם החדר מודרני ובין אם כפרי/עתיק הוא – צריך שהצבעים הדומיננטיים במטבח יהיו הצבעים הכהים. צבעים בהירים לא יספקו שלמות עיצובית טובה במטבח קטן: הם ייראו כצבעים כלואים שלא מממשים את כל הפוטנציאל שלהם. גם בדירות פשוטות הנמסרות למשפחות זכאיות לדיור ציבורי יש ארונות תחתונים במטבח. ארונות עליונים בהרבה מקרים חסרים, ולא תמיד ניתן בכלל להתקין אותם בשל היעדר מקום. במקרה כזה, קנו לכם 1-2 מדפי עץ, והצמידו לקיר עם ברגים ודיבלים באמצעות קידוח. אם זו הפעם הראשונה שלכם, יש מדפים המסופקים עם הוראות הצמדה לקיר לפי הספר. באשר להתקן אחסון שאינו ארון: מומלץ שיהיה לפחות התקן אחד המוגדר כמזווה. מזווה, בניגוד לארון, מאפשר גם שמירת גידולים חקלאיים לשימוש חוזר כמו בצלים ותפוחי אדמה שאריזתם נפתחה, מבלי להכניסם למקרר. ישנם מזווה בגודל קטן, לעתים גם של 60 ס”מ בלבד בממד הרוחב.

מטבח יוקרה

אתם שותים מים מבקבוקים ולא ממיניבר? ניתן למצוא מתקנים להנחת בקבוקים ריקים שיקלו עליכם את הגישה לבקבוקים לפני הפינוי למחזור. אתם מחזיקים בעלי חיים בבית? ניתן לשים את כל המזון היבש שלהם בתא ארון מיוחד עם פתח זליגה שניתן למזוג ממנו את המזון ישירות לכוס/כלי קיבול ממש כמו שמוזגים מים ממיניבר.
השארת תגובה