הפורמייקה הינו החומר הוותיק ביותר בענף המטבחים בשל חוזקו ועמידותו בפני שחיקה, שריטות ושינויי גוון צבע. חזית מטבח מפורמייקה עשויה MDF עליו מודבק HPL הנקרא פורמייקה. בשנים האחרונות הפורמייקה שונתה ושופרה וכעת ניתן לעצב עמה מטבחים בשלל עיצובים מרהיבים כגון דמוי עץ, דמוי בטון, גוון מבריק/ מט ועוד.

צרו עמנו קשר:
נגן וידאו

שולחן נשלף מתוך האי במטבח פורמייקה

מטבח פורמייקה

מטבחי פורמייקה מתאימים לכל חלל בית באשר הוא – החל מהבית הכפרי ועד לבית המודרני, החל לבית שבמראה עתיק הוא מאופיין ועד לבית שסגנון עיצובו הוא הייטק על טהרת הצבע הלבן. המטבחים הללו מאופיינים במספר תכונות חשובות:

* צבעים שלמים – בין אם המטבח לבן ובין אם חום, אין השתקפות כי אם צבע מוצק, וזאת בשונה, למשל ממטבחי זכוכית הידועים כמטבחים מחזירי ברק.

* שימוש נרחב בקנטים – כל ארון, כל מגירה, וכל התקן אחסון אינו מכיל ידית טלסקופית אלא קנט של ממש: פס משיכה או ידית מתנדנדת.

כיצד, אם כן, בוחרים מטבחי פורמייקה? כאן תוכלו לדעת כיצד עושים זאת ביעילות ומבלי לגרוע מכם זמן מיותר.

התוויית המטבח הראשונית

בשלב זה יש לחשוב על צבע שיוגדר כדומיננטי במטבח: זה יכול להיות לבן שלג או שמנת לחובבי עיצוב ההייטק, וזה יכול להיות חום לחובבי העיצוב העתיק או האורבני של פעם. בכל מקרה, כדאי לגבש גם את המראה של פרזול הארונות והמדפים, ואת הצבע שלו: מטאלי, לבן, שחור או כסוף. כדאי להיעזר בכמה שיותר פרטים על מראה המטבח על מנת שיהיה לכם קל לבחור אותו בהמשך כשתגיעו לחנות.

חידוד הבחירה שלנו – גיבוש עדיפויות

בשלב זה יש לגבש מחדש עדיפויות במסגרת התכנון שלנו. יש להסתכל בקובץ המטבח אשר תכננו, ולהחליט אלו פרטים הם פרטי חובה ואלו יכולים להיות ברי-התפשרות. כך, תוכלו להיות מגובשים בחנות המטבחים, ולדעת איזה מטבח תרצו ועל איזה תוכלו לוותר בשל כך שהוא סותר את דרישות החובה שאתם העליתם.

בחירת המטבח – התנהלות בחנות המטבחים

בחנות המטבחים אתם צפויים לראות שיש לא מעט מבחר, וייתכן שעל חלק מהפריטים כלל לא חשבתם בעצמכם (אלא אם כן סייעתם בעת האחרונה לילד שלכם או לחברכם הקרוב בעיצוב מטבחו ואז במקרה אתם למודי ניסיון, אך אנו יוצאים מנקודת הנחה שזהו המטבח הראשון שאתם מעצבים). בכל מקרה, מומלץ מאד להיצמד לתכנית שלכם ולא ללכת לאיבוד. זה לא אומר שלא צריך ללמוד מהאלמנטים החדשים בחנות, אבל אם באותו מטבח יש אלמנטים הסותרים את העיצוב שלכם – כדאי לברר אם ניתן להמירה במה שאתם ביקשתם או לבדוק מטבח אחר. ביצוע הבחירה בצמוד ליועץ עיצוב מטעם החנות יכול להקל מאד את בבחירת מטבחי פורמייקה. מטבח פורמייקה הוא מטבח שהחזיתות (דלתות ,מגירות ודפנות) עשויים ומעוצבים בפורמייקה. פורמייקה הוא הציפוי העליון של החזית העשויה מחומר M.D.F הפורמייקה הינה השכבה החיצונית שאנו רואים במטבח פורמייקה. פורמייקה הוא חומר העשוי משכבות נייר וחומרים מקשיחים ולכן הפורמייקה הוא חומר קשיח המתאים לייצור לדלתות המטבח . היתרון של מטבח פורמייקה הוא העמידות לאורך שנים רבות,עמידות רבה מפני שריטות ופרקטי לניקיון המטבח לכן מטבח פורמייקה הוא המטבח הוותיק בתעשיית ייצור המטבחים.

איכות – מטבח פורמייקה הינו מטבח הוותיק בתעשיות ייצור המטבחים שהוכיח את עצמו מכוון שהיינו חומר עמיד וחזק לאורך השנים.

פרקטיקה – מטבח פורמייקה הינו המטבח הפרקטי ביותר בעולם המטבחים, מכל סוגי החזיתות הפורמייקה הוא העמיד ביותר לשריטות ומכות ויחד עם זאת הקל ביותר לתפקוד וניקיון המטבח בחיי היום יום.

עיצוב – כיום ניתן לקבל מטבח פורמייקה ברמת גימור גבוה מאוד מבחינת הברק הטקסטורה והעיצוב. תעשיות הפורמייקה מעניקה אלפי דוגמאות וטקסטורות חדשניות של פורמייקה,בנוסף למטבח פורמייקה ניתן לשלב אלמנטים נוספים על מנת לשדרג את המטבח.

למטבח פורמייקה מודרני ניתן להוסיף ידיות אינטגראליות המאפשרות לנו לעצב את המטבח ללא ידיות חיצוניות ,בנוסף יש אפשרות לשלב קנ"ט (מסגרת הדלת) מיוחד המעניק מראה זכוכית למסגרת החזית.

מטבח פורמייקה מט הוא מטבח קלאסי,ניתן לבחור פורמייקה משי ללא ברק גם למטבח זה יש אפשרות להוסיף ידית אינטגראלית או חיצונית לפי טעם הלקוח.

ניתן לעצב מטבח פורמייקה כפרי עם פורמייקה דמוי עץ המעניק גם מראה של עץ וגם טקסטורה דמוי עץ. כיום ניתן גם להדפיס על פורמייקה כל תמונה,עיצוב וטקסטורה לפי דרישה. מטבחי יגל מתמחים בייצור ועיצוב מטבחים מכל הסגנונות ועבדות נגרות לכל הבית. נשמח לראותכם באולם התצוגה ולעצב עבורכם את המטבח החדש. מטבחי יגל אולם התצוגה החדש מושב יגל רחוב הדקל 28 מצד שמאל.